Posted on

Drugo kolo La Lige: Barcelona je kod kuće svladala Athletic Bilbao 2-1

U fokus utakmici drugog kola La Lige, Barcelona se kod kuće susrela s Athletic Bilbaom. Barcelona je na kraju svladala Athletic Bilbao rezultatom 2-1 i ostvarila dvije uzastopne pobjede, što je donijelo veliko ohrabrenje navijača.

Barcelona svoju prvu domaću utakmicu u La Ligi ove sezone igra na Stadio Olimpicu. dresovi za nogomet U prvom dijelu momčad je poveo mladi igrač Yamal. U 24. minuti slobodan udarac Barcelone obranio je protivnički vratar Yamal koji je iznio loptu izvan kaznenog prostora i namjestio udarac poslavši loptu u donji lijevi kut gola.

Zaostali Bilbao uzvratio je u 42. minuti. Sudac Bilbao Berenguer je srušio jedanaesterac i izjednačio rezultat na 1:1.

Ne želeći se zadovoljiti remijem, Barcelona je pojačala napad u drugom poluvremenu. Lewandowski u dres Barcelone s brojem 9 nastavio je prijetiti pred suparničkim golom Uzbudljivo spremanje. U 75. minuti Poljaci su se vratili, primili ubačaj Pedrija s lijeve strane i pospremili loptu u desni kut gola i postavili rezultat 2:1.

Barcelonin cilj ove sezone nije samo vratiti naslov prvaka La Lige, već se također nada da će napraviti razliku u europskoj areni. Kako sezona odmiče, navijači se raduju što će vidjeti sve uzbudljivije igre Barcelone i vjeruju da se momčad može nastaviti poboljšavati i vratiti svoju slavu u novim izazovima.